Rektör Çiftçi’den Bulgaristan’da Üst Düzey Ziyaretler

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi uluslarasılaşma hedefleri doğrultusunda Sofya Türk Büyükelçisi Aylin Sekizkök’ü makamında ziyaret etti. Ziyarete Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Erdem, Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Şuayip Turan ve Erasmus Staj Hareketliliği Koordinatörü Öğr. Gör. Abdulkadir Gökmen de eşlik etti.

Samimi ortamda gerçekleştirilen ziyarette Rektör Çiftçi, Çankırı Karatekin Üniversitesinin mevcut durumu ve projeleri hakkında bilgi verdi. Uluslararasılaşma hedefleri doğrultusunda öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim almaları ve yurtdışı deneyimi kazanmasına yönelik adımlar attıklarını ifade etti. Bu hedefler doğrultusunda özellikle Turizm Bölümü öğrencilerine yönelik yurtdışı staj imkanları sağladıklarını belirtti. Bu ziyaretle öğrencilerin durumlarını yerinde görmeyi ve önümüzdeki yıllarda yurtdışı staj imkanı sağlanan öğrenci sayısını artırmayı hedeflediklerini belirtti.

Rektör Çiftçi, Bulgaristan’da hem akademi hem de işgücü piyasası temsilcileri ile bir araya geldiği yoğun programın neticesinde güzel sonuçlar aldıklarını ve bunun meyvelerini önümüzdeki yıldan itibaren görmeye başlayacaklarını söyledi. Bu tarz gelişmelerle iş garantili üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini vurgulayan Rektör Çiftçi, yurt içi ve yurt dışında öğrencilerine sunacakları bu imkanları artırmayı hedeflediklerini de ifade etti.

Büyükelçi Sekizkök, Çankırı Karatekin Üniversitesinin yaptığı çalışmalardan ve somut projelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yurtdışında bu denli yüksek işbirliklerinin kendilerini memnun ettiğini ve Türkiye’yi Bulgaristan’da temsil eden ÇAKÜ’lü öğrencilerin sayısının her geçen gün artıyor olmasının iki ülke arasındaki eğitim ve ekonomiye katkı sağladığını söyledi.

Ziyareti kapsamında Rektör Çiftçi, Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri ateşe olarak kullandığı ofisini de ziyaret ederek bilgi aldı.

Ziyaret sonunda Büyükelçi Sekizkök, Çankırı Karatekin Üniversitesi`nin Bulgaristan`daki eğitim staj ve Erasmus hareketlilikleri kapsamındaki faaliyetlerine her türlü desteği vereceğini ifade etti.

Yayınlanma Tarihi: 17 Eylül 2022 Cumartesi
Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2022 Cumartesi